Przepisywanie tekstów

Czym jest i czy warto skorzystać?

Rosnąca popularność usług przepisywania tekstu znacznie ułatwiła digitalizację dużych woluminów. Dzięki temu zyskujemy dużą wygodę, co pozwala nam zaoszczędzić czas i rzetelnie przetłumaczyć maszynopisy czy rękopisy na teksty cyfrowe.

Czym więc jest przepisywanie tekstu? Jak przebiega? Jakie teksty możesz zlecić do digitalizacji? Odpowiedzi na te pytania i pomocne wskazówki znajdziesz niżej.

Czym jest i jak przebiega proces przepisywania tekstów?

Przepisywanie rękopisu to usługa podobna do tłumaczenia lub zamawiania tekstu. Po skontaktowaniu się ze mną wysyłasz mi materiały i czekasz na pliki cyfrowe tych dokumentów. Czas i koszt zależą od trudności i ilości pracy do wykonania.

Przepisywanie nagrań jest proste i pracochłonne. Chociaż sama praca nie wymaga żadnych wielkich umiejętności.

W większości przypadków ludzie, którzy godzinami zajmują się transkrypcją tekstów, rozszyfrowują pismo ręczne, przepisując tekst ręcznie na wersję cyfrową.

Co mogę przepisać dla Ciebie na wersję elektroniczną?

Wiele osób zastanawia się, co można przełożyć na wersję cyfrową. Odpowiedzi jest wiele – tyle, ile rodzajów dokumentacji. Mogą to być maszynopisy, rękopisy, pliki pdf, zdjęcia lub nagrania dźwiękowe.

Oferując takie usługi mam bardzo indywidualne podejście do zamówień i samych Klientów, najczęściej wystarczy szybki kontakt mailowy lub telefon, aby dowiedzieć się, czy tekst można przepisać.

W większości przypadków realizuję wszystkie zamówienia – nawet te najtrudniejsze. Są to dokumenty w bardzo złym stanie lub z trudnym do odczytania pismem.

Czy warto korzystać z tej usługi?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: absolutnie tak! Proces przepisywania nagrania jest żmudny i długotrwały. W efekcie tracisz dużo cennego czasu, który mógłbyś przeznaczyć na inne, ważniejsze czynności. Decydując się na zakup takiej usługi u mnie, za niewielką opłatą, staje się to dla Ciebie łatwiejsze, a tekst w formie cyfrowej otrzymujesz w bardzo krótkim czasie. Kolejną korzyścią wartą podjęcia takiego kroku jest profesjonalizm. Zajmuję się tym na co dzień, przepisuję maszynopis lub tekst pisany odręcznie dokładnie i szybciej niż Ty sam. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest również jakość, która z pewnością będzie wyższa u mnie, bo specjalizuję się w obsłudze tego typu usług.

Przepisywanie tekstów - cennik:

1. Przepisywanie tekstu (maszynopis):

a) 1 – 500 stron – 2.00 zł
b) 500 – 1000 stron – 1.50 zł
c) 1000 i więcej – 1.00 zł

2. Przepisywanie tekstu (rękopis):

a) 1 – 500 stron – 3.0 zł
b) 500 – 1000 stron – 2.50 zł
c) 1000 i więcej – 2.00 zł

3. Przepisywanie tekstu (nagrania):

a) 1 – 500 stron – 4.00 zł
b) 500 – 1000 stron – 3.50 zł
c) 1000 i więcej – 3.00 zł

Tworzenie tabeli

od 1,50 PLN

Tworzenie wykresu

od 2,00 PLN

Wzory matematyczne, fizyczne, chemiczne

od 0,50 PLN

Wprowadzanie danych do arkusza kalkulacyjnego/tabeli    

do uzgodnienia